Poradnik: Gdzie kupować środki ochrony roślin? (cz.1)

Sklep ze środkami ochrony roślin to miejsce, w którym musisz być pewien, że kupisz dobre i pewne produkty. Myślisz, że wszystkie punkty sprzedaży są takie same? Możesz się bardzo mylić! Sprawdź czy sklep, w którym kupujesz jest faktycznie dobrym punktem sprzedaży, czy powinieneś rozejrzeć się za nowym miejscem zaopatrzenia. Poznaj 6 kluczowych, czynników, które pozwolą Ci odróżnić dobry sklep od słabego. W kolejnej części opiszemy jakie wyposażenie techniczne powinno być standardem w punkcie sprzedaży, aby ułatwić Ci kupowanie.

sklep ze środkami ochrony roślin

Szeroki asortyment sprzedaży
Podstawową cechą która charakteryzuje profesjonalny sklep ze środkami ochrony roślin, to posiadanie odpowiednio dużego asortymentu dostępnego w sprzedaży. Coraz częściej środki ochrony roślin, warto łączyć, bądź używać dodatkowo niezbędnych adiuwantów, czyli środków wspomagających. Działanie takie ma na celu zwiększenia skuteczności używanych przez nas produktów. Dlatego szeroki zakres i dobór kompatybilnych środków ochrony roślin, które możemy zakupić w sklepie, jest tak bardzo ważny.

Konkurencyjne ceny/ rabaty dla stałych klientów
Dobrej jakości środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, często nie należą do grupy produktów o niskich cenach. Tym samym chcąc rozbudować nasze gospodarstwo, pod kątem areału, musimy się liczyć z tym, że będziemy wydawać proporcjonalnie więcej pieniędzy na tego typu produkty. Właśnie dlatego, sprzedawca który potrafi docenić swego klienta, powinien prowadzić listę stałych klientów, umożliwiając tym samym możliwość skorzystania z odpowiednich rabatów cenowych, przy większych lub częstszych zamówieniach.

Promocje producentów
Często producenci środków ochrony roślin, prowadzą akcje promocyjne swoich produktów, obniżając ich ceny, bądź dokładając gratisowo darmowy produkt, do danego zakupu. Warto tym samym sprawdzić, czy nasz sprzedawca przekłada tego typu akcje promocyjne na swoje półki, umożliwiając dostęp do nich swoim klientom, czy jednak darmowe produkty, sprzedaje po normalnych cenach. Bardzo prosto można to sprawdzić, wystarczy odwiedzić od czasu do czasu inne punkty sprzedaży takich produktów i sprawdzić taką ewentualną różnicę.

Widoczność produktu i jego ceny
Każdy z nas wchodząc do sklepu, lubi widzieć produkt, który chce zakupić. To samo tyczy się punktów sprzedaży środków ochrony roślin. Wszystkie produkty które są dostępne w sprzedaży, powinny być widoczne dla rolników, selektywnie poukładane na danych półkach i posiadać widoczne ceny przy opakowaniach. Chaotyczność w sklepie i nieumożliwienie bezpośredniego porównania produktów, nie tylko zabiera nam cenny czas, ale także uniemożliwia wybór kupowanych produktów po konkurencyjnych cenach.

Sprzedaż łączona – akcesoria
Nieodpowiednie odmierzenie dawek pestycydów stosowanych w rolnictwie, może skutkować niechcianymi efektami na naszym polu. Coraz to większa ilość oprysków, jest wysoce stężona, dlatego stosujemy ich w małych dawkach, tym samym trudniej jest nam odmierzyć odpowiednią ilość oprysku potrzebną do danego zabiegu. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy dany sklep ma w swojej ofercie odpowiednie akcesoria do oprysków, takie jak lejki, miseczki, miarki itp., które pozwolą nam bezpiecznie i precyzyjne wyznaczyć odpowiednie dawki pestycydów.

Sprzedaż innych produktów: nasiona, nawozy, narzędzia
Wiele sklepów prowadzi także handel innymi produktami z działu rolnictwa, nie tylko środkami ochrony roślin. Mogą być to nawozy, nasiona, narzędzia i sprzęty najczęściej używane w gospodarstwie. Możliwość łączenia takich zakupów w jednym punkcie sprzedaży, daje nam dużą szansę na wynegocjowanie niższych cen, bądź rabatów na zakupione produkty.

Niby niewielkie różnice, a mogą pozwolić nam oszczędzić, lepiej dobrać produkty, które są nam potrzebne i być po prostu zadowolonym z zakupów.

A jakie są wasze doświadczenia ze sklepami ze środkami ochrony roślin? Które z cech punktów sprzedaży środków ochrony roślin są dla Was najważniejsze? Dajcie znać w komentarzach.

Zobacz również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>